Συνάντηση με προοπτική ουσιαστικής συνεργασίας μεταξύ των Δήμων Τρικκαίων και Λίμνης Πλαστήρα πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 15 Μαΐου 2024. Ο Δήμαρχος Δήμου Λίμνης Πλαστήρα Παναγιώτης Νάνος επισκέφθηκε το Δημαρχείο Τρικκαίων, όπου συναντήθηκε με τον Δήμαρχο Νίκο Σακκά. Αντικείμενο της συνάντησης ήταν ένα τριπλό πλέγμα συνεργασίας σε τομείς και επίπεδα κοινών ενδιαφερόντων, με προοπτική τη δημιουργία πυλώνων αναπτυξιακής πολιτικής. Συγκεκριμένα, συζητήθηκαν και εξειδικεύτηκαν δράσεις για τον πολιτισμό, το περιβάλλον και τις ψηφιακές καινοτομίες, με ένα ευρύ φάσμα συγκεκριμένων πρωτοβουλιών.
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε εξαιρετικό κλίμα και σε αυτή παρέστησαν ακόμη, οι αντιδήμαρχοι Μιχάλης Λάππας και Σοφία Αλεστά από τον Δήμο Τρικκαίων, η αντιδήμαρχος Βασιλική Ξηροφώτου και ο γενικός γραμματέας Βασίλης Μπράντζος από τον Δήμο Λίμνης Πλαστήρα.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα