Τον Δήμαρχο Τρικκαίων και Πρόεδρο της ΠΕΔ Θεσσαλίας Νίκο Σακκά επισκέφθηκε η μέχρι πρότινος και εκ νέου υποψήφια ευρωβουλεύτρια Μαρία Σπυράκη. Την Τετάρτη 15 Μαΐου 2024 η κ. Σπυράκη βρέθηκε στα Τρίκαλα, στο πλαίσιο περιοδείας της. Στη συνάντηση με τον Δήμαρχο Τρικκαίων, συζητήθηκε ιδιαιτέρως στο ζήτημα της κλιματικής κρίσης, με τον κ. Σακκά να παρουσιάζει το πλαίσιο δράσεων του Δήμου μετά τις πλημμύρες και την κ. Σπυράκη να αναφέρεται στη στήριξη από την Ε.Ε. σε ένα ευρύ πεδίο σε σχέση με το περιβάλλον. Ο κ. Σακκάς ευχήθηκε καλή επιτυχία στη νέα κάθοδο της κ. Σπυράκη στις ευρωεκλογές.
Στη συνάντηση παρέστη και ο Δήμαρχος Λίμνης Πλαστήρα, Παναγιώτης Νάνος.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα