Συνελήφθησαν, χθες (19-03-2024) τις μεταμεσονύχτιες ώρες στην ευρύτερη περιοχή των Σοφάδων, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Σοφάδων, δύο ημεδαποί άνδρες, διότι κατελήφθησαν μέσα σε αποθήκη οικίας ημεδαπού, ενώ νωρίτερα είχαν τοποθετήσει, σε χώρο της οικίας, ηλεκτρική σόμπα και σακούλα με είδη υγιεινής, προκειμένου να τα αφαιρέσουν. Επιπλέον, όπως καταγγέλθηκε, αφαιρέθηκε ένα αλυσοπρίονο, το οποίο δεν έχει βρεθεί, ενώ διαπιστώθηκε περαιτέρω η θραύση διαφόρων αντικειμένων (βάζο, φωτιστικό κ.ά.) από τους δράστες.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα