Το νέο Αστυνομικό Διευθυντή Περιφέρειας Θεσσαλίας υποστράτηγο Θωμά Καρανάσιο δέχθηκε σήμερα ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας κ. Δ. Κουρέτας. Η επίσκεψη είχε εθιμοτυπικό χαρακτήρα με την ανάληψη των καθηκόντων του Αστυνομικού Διευθυντή, ωστόσο οι δύο πλευρές συζήτησαν αρκετά θέματα κοινού ενδιαφέροντος που σχετίζονται κυρίως με την ενίσχυση του εξοπλισμού της Ε.Α. σε επίπεδο περιφέρειας Θεσσαλίας.
Ο νέος Αστυνομικός Διευθυντής συνοδευόταν από τον Αστυνομικό Υποδιευθυντή Π. Οικονόμου και τον Αστυνόμο Β’ Πέτρο Παπαδημητρίου, προϊστάμενο του Γρ. Τύπου.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα