Μια σημαντική προσφορά προς τα σχολεία της Καρδίτσας έκαναν από κοινού το Εργατικό Κέντρο Καρδίτσας και η Ένωση Εργαζομένων Καταναλωτών Ελλάδας σε συνεργασία με το Σύλλογο Καθαριστριών δημοσίου και Ιδιωτικού τομέα Θεσσαλίας και το Δήμο Καρδίτσας. Ειδικότερα με ευθύνη του Συλλόγου Καθαριστριών προσφέρθηκαν δωρεάν απολυμαντικά επιφανειών και αντισηπτικά μαντηλάκια κάθε είδους (επιφανειών, χεριών, κλπ) καθώς και μάσκες. Η σχετική διανομή έγινε σε συνεννόηση με τις σχολικές επιτροπές πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Καρδίτσας. Από την πλευρά της η δημοτική αρχή ευχαρίστησε όλους τους εμπλεκόμενους για την προσφορά καθώς και για τη διεκπεραίωση όλης της διαδικασίας διανομής.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα