Παραδίδεται αύριο το μεσημέρι στην κυκλοφορία από την Περιφέρεια Θεσσαλίας ο δρόμος Καρδίτσας – Λάρισας που υπέστη σημαντικές ζημιές στο ύψος της Αστρίτσας μετά τις πρωτόγνωρες πλημμύρες του Σεπτεμβρίου. Οι Τεχνικές Υπηρεσίες της Π.Ε. Καρδίτσας της Περιφέρειας ολοκλήρωσαν τις εργασίες για την προσωρινή αποκατάσταση της κυκλοφορίας και στα δυο ρεύματα της οδού. Οι εργασίες έγιναν μετά από συνεννόηση του Περιφερειάρχη Θεσσαλίας και του Υφυπουργού Υποδομών Νίκου Ταχιάου καθώς η αρμοδιότητα για την πλήρη αποκατάσταση της οδού ανήκει στο Υπουργείου Υποδομών.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα