Από την υπηρεσία καθαριότητας του Δήμου Καρδίτσας γίνεται έκκληση προς τους δημότες τις ημέρες των αργιών (Χριστούγεννα, Πρωτοχρονιά) να γίνεται προσεκτική διαχείριση των οικιακών απορριμμάτων καθώς τα δρομολόγια αποκομιδής θα είναι περιορισμένα. Συστήνεται να αποφεύγεται σε κάθε περίπτωση η εναπόθεση σκουπιδιών έξω από τους κάδους. Ας βοηθήσουμε όλες και όλοι οι δημόσιοι χώροι στην πόλη και τα χωριά μας να παραμείνουν καθαροί αυτές τις ημέρες.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα