Ενόψει των εορτών ο Δήμαρχος Καρδίτσης κ. Βασίλειος Τσιάκος, επισκέφθηκε το Γηροκομείο της Ιεράς Μητρόπολης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων, όπου τον υποδέχτηκαν ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας μετά του Πρωτοσυγκέλλου και του Διευθυντού του Ιδρύματος. Ο Δήμαρχος αντάλλαξε ευχές με τους εργαζόμενους και τους ηλικιωμένους που φιλοξενεί το ίδρυμα.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα