Δύο μήνες μετά τις καταστροφικές πλημμύρες στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλίας και οι αγρότες είναι από δυσαρεστημένοι έως εξοργισμένοι. Ο λόγος, για την προκαταβολή της αποζημίωσης.
Όπως επισημαίνουν στο karditsain.gr αγρότες της περιοχής, κάνουνε λόγο για εξευτελιστικά ποσά, που ασφαλώς και δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα του ’23 αλλά και στο μέγεθος της καταστροφής.
Επιπλέον, είναι πολλοί εκείνοι που δεν έχουνε ακόμη εισπράξει τη μικρή αυτή έστω προκαταβολή και αυτό καθώς υπάρχει διαφορά στο χρόνο καταβολής των χρημάτων στο εκάστοτε τραπεζικό ίδρυμα.
Μάλλον δικαίως αγρότες ή και μη νιώθουνε έρμαια των κυβερνώντων, υποχείρια των πολιτικών και παντελώς αβοήθητοι, όπως οι ίδιοι δηλώνουν στο karditsain.gr
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα