Συνελήφθη, χθες (05-12-2023) το απόγευμα στην Καρδίτσα, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας Καρδίτσας, ένας ημεδαπός άνδρας, διότι σε βάρος του εκκρεμούσε απόφαση του Τριμελούς Εφετείου Κακουργημάτων Θράκης, για παράβαση της νομοθεσίας περί ζωοκλοπής και αντίσταση, με ποινή κάθειρξης -5- ετών και χρηματική ποινή -1.000- ευρώ.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα