Συνελήφθη, χθες (25-09-2023) το πρωί στους Σοφάδες, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Σοφάδων, ένας ημεδαπός άνδρας, διότι σε βάρος του εκκρεμούσε παραγγελία του κ. Εισαγγελέα Πρωτ/κών Καρδίτσας και απόφαση του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Καρδίτσας, για παράβαση του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας (οδήγηση υπό την επίδραση οινοπνεύματος), με ποινή φυλάκισης -5- μηνών, μετατραπείσα προς -5- ευρώ ημερησίως και χρηματική ποινή -1.200- ευρώ.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα