Ευχές για το νέο έτος και ευχές για την ονομαστική του εορτή θα δεχθεί την Δευτέρα 1η Ιανουαρίου στο νέο δημαρχείο Καρδίτσας ο Δήμαρχος κ. Βασίλης Τσιάκος. Ο κ. Τσιάκος θα βρίσκεται στο δημαρχείο από τις 11 το πρωί ενώ στις 12μ. θα προσέλθει ο Σεβασμιώτατος μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεος ο οποίος θα ευλογήσει την πρωτοχρονιάτικη πίτα.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα