Εξιχνιάστηκαν, από το Τμήμα Ασφάλειας Καρδίτσας, -3- περιπτώσεις κλοπής, δύο τετελεσμένες και μία απόπειρα και σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος αλλοδαπού άνδρα.
Ειδικότερα, όπως προέκυψε, την 13/14-12-2023 στην ευρύτερη περιοχή της Καρδίτσας, ο δράστης αφαίρεσε, από προαύλιο χώρο οικίας και αποθήκη, ιδιοκτησίας ημεδαπών, δύο ζεύγη υποδημάτων και ένα δοχείο μέλι βάρους -25- κιλών, αντίστοιχα, ενώ εισήλθε σε ακόμη μία οικία ημεδαπού, χωρίς ωστόσο να αφαιρέσει κάτι, καθόσον έγινε αντιληπτός.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα