Υπογράφηκε στο Δήμο Λίμνης Πλαστήρα η σύμβαση προμήθειας οχήματος 4×4 μιάμισης καμπίνας τύπου pick-up, με αλατοδιανομέα και αντλητικό συγκρότημα πυρόσβεσης για τις ανάγκες του Δήμου Λίμνης Πλαστήρα . Η προμήθεια του οχήματος προέρχεται από χρηματοδότηση υλοποίησης του προγράμματος «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ» προϋπολογισμού 60.000,00€ με προσφορά της αναδόχου εταιρείας 48.000,00€. Το συγκεκριμένο όχημα έρχεται να ενισχύσει τον μηχανολογικό εξοπλισμό του Δήμου και να λύσει προβλήματα αντιμετώπισης παγετών στο οδικό δίκτυο των οικισμών Δήμου Λίμνης Πλαστήρα. Επίσης, τους θερινούς μήνες θα χρησιμοποιηθεί για τις ανάγκες πυροπροστασίας.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα