Τα λόγια τα μεγάλα και οι περιγραφές για τον δήμαρχο Aργιθέας περισσεύουν.. Κατέκτησε με το σπαθί του μια δεύτερη θητεία όχι απλά σημειώνοντας μια εκλογική νίκη αλλά κατορθώνοντας το ακατόρθωτο. Να φτάσει το εκκωφαντικό 75% από τον πρώτο γύρο. Ενώ δήμαρχοι μιας θητείας σημειώνουν φθορά και μειώνουν τα ποσοστά τους ο Στεργίου ένωσε τον κόσμο της Αργιθέας στο όνομα μιας θητείας έργου που άλλαξε τη ροή αυτού του μικρού δήμου των ορεινών Αγράφων. Στη συνέχεια λοιπόν αυτού του έργου ο δήμαρχος αεικίνητος παραβρέθηκε στην εκδήλωση που έλαβε χώρα στο αμφιθέατρο της σχολής δασολογίας,επιστήμων ξύλου και σχεδιασμού του πανεπιστημίου Θεσσαλίας.. Μια πετυχημένη και ενδιαφέρουσα εκδήλωση με θέμα τη διαμόρφωση προτάσεων πολιτικής που διοργανώθηκε από την ΑΝΚΑ σε συνεργασία με το impact hub athens. Γιατί η πολιτική αλλάζει και άνθρωποι σαν το νεαρό δήμαρχο προσπαθούνε να της δώσουνε ξανά περιεχόμενο.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα