Το αυστριακό Ινστιτούτο ÖSD και η τοπική επιτροπή καθηγητών Γερμανικής Καρδίτσας διοργανώνουν δράση φιλαναγνωσίας για παιδιά 6 έως 12 χρονών στη δημοτική βιβλιοθήκη Καρδίτσας το Σάββατο 20.04.2024 στις 12:00. Θα γίνει ανάγνωση γερμανικού παραμυθιού με ταυτόχρονη μετάφραση στα ελληνικά, θα υπάρχουν χειροτεχνίες καθώς και άλλες εκπλήξεις για τους μικρούς μας φίλους! Σας περιμένουμε εκεί!
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα