Συνάντηση με τον Υπουργό στον Πρωθυπουργό Άκη Σκέρτσο και τον διευθύνοντα σύμβουλο της ολλανδικής εταιρείας HVA International Μ. Γκουζούρη είχε σήμερα στην Αθήνα ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας κ. Δ. Κουρέτας. Η συνάντηση έγινε στο πλαίσιο των τακτικών επαφών του Περιφερειάρχη στην κατεύθυνση της εξεύρεσης βέλτιστης λύσης για την ανασυγκρότηση της Θεσσαλίας και την εδραίωση ενός βιώσιμου μοντέλου ανάπτυξης της γεωργίας και της κτηνοτροφίας στην περιοχή, το οποίο αποτελεί κομβικό σημείο για την ανάπτυξη της Περιφέρειας στο σύνολο της.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα