Διαδικτυακή συνάντηση γνωριμίας με την Ελληνογερμανική Συνέλευση είχε χθες ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας κ. Δημήτρης Κουρέτας. Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε πολύ ευχάριστο κλίμα και οι δύο πλευρές βρήκαν την ευκαιρία να συζητήσουν αρκετά θέματα κοινού ενδιαφέροντος. Βασικό αντικείμενο της συζήτησης ήταν η ενημέρωση για την πρόθεση της επαρχίας Hochtaunuskreis να προβεί σε συνεργασία με την περιφέρεια Θεσσαλίας. Ο κ. Κουρέτας εξέφρασε το ενδιαφέρον του για την συνεργασία αυτή και πρότεινε περαιτέρω την διοργάνωση θεματικών ημερίδων στις Περιφερειακές Ενότητες της Θεσσαλίας με την υποστήριξη της Ελληνογερμανικής Συνέλευσης και την συμμετοχή εμπειρογνωμόνων από τις δύο χώρες.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα