Ο Δημοσθένης Κατσής όταν αποφάσισε να ανακοινώσει την κάθοδο του για το δήμο Σοφάδων, έβαλε έναν και μόνο κυρίαρχο στόχο.
Να ηγηθεί μιας αυτοδιοικητικής πρωτοβουλίας, που θα είναι πραγματικά δίπλα στον πολίτη, σε έναν εξαιρετικά ποικιλόμορφο δήμο, που επιζητά αγωνιωδώς την αλλαγή και την πορεία στο μέλλον.
Ο ίδιος και οι συνεργάτες του, γνωρίζοντας σε βάθος τα προβλήματα μιας και υπηρετήσαν από θέσεις ευθύνης στη δημοτική αρχή, κατάρτισαν πρόγραμμα ρεαλιστικό και αξιόπιστο.
Έτσι λοιπόν, όταν κάποιοι απλά κρυφτήκαν πίσω από τις δυσκολίες του νέου νόμου Βορίδη για τη συμπλήρωση των ψηφοδελτίων και βροντοφώναζαν πως δύσκολα κάποιος εξαρχής θα κλείσει συνδυασμό, ο Κατσής εντατικά και μεθοδικά επικοινωνούσε το πρόγραμμα του στους πολίτες.
Έτσι λοιπόν οι Κασσάνδρες διαψεύστηκαν και ο Κατσής και ο συνδυασμός του απολαμβάνουν σήμερα την ζεστή αγκαλιά των δημοτών και φυσικά όπως δείχνουν τα πράγματα, σύντομα θα σηκώσουν και τη βαριά ευθύνη να αποδείξουν ως δημοτική αρχή πως οι προεκλογικές τους δεσμεύσεις θα γίνουν έργα σε μια νέα πορεία για το δήμο Σοφάδων…
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Διαβάστε Περισσότερα